НАШІ ГРОШІ – За угодою з прокурором хабарник-податківець отримав штраф в шість разів менший за хабарКолишній начальник Драбівської Державної податкової інспекції Золотоніського управління Головного управління ДФС У Черкаській області Олександр Зубко, якого правоохоронці затримали при під час отримання хабара, засуджений до штрафу в 17 тис₴


Про це пише видання «Кропива» з посиланням на вирок Соснівського районного суду Черкаської області від 15 січня.


В жовтні минулого року на той час начальник Драбівської ДПІ Олександр Зубков на стоянці поблизу гіпермаркету будматеріалів «Епіцентр» в Черкассах був затриманий правоохоронцями під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 99 тис.₴ Справа була порушена за ч. 3 ст. 368 ККУ (вимагання та отримання неправомірної вигоди).


Зі справи відомо, що в липні 2019 року податківець повідомив представнику ТОВ «Лани Драбівщини» про можливе порушення використання фірмою 32 га земель історико-культурного призначення, в адмінмежах Шрамківської сільської ради і що в зв’язку з цим планується проведення перевірки.


Як спосіб вирішення питання запропонував надати неправомірну вигоду у вигляді послуг із сушіння кукурудзи в розрахунку тонна з гектару ділянки, що використовувалася з порушеннями. В разі виконання такої вимоги, обіцяв вирішити питання непроведення перевірки з начальником Золотоніського управління ГУ ДФС у Черкаській області. В результаті домовленості було досягнуто у вигляді отримання вигоди у вигляді грошей після збору врожаю.


Обумовлена сума кошті вбула передана через посередника, який нібито був необізнаний про хабар. Гроші було покладено до автомобіля, в якому знаходився податківець. З ними він і був затриманий Службою безпеки України.


В ході судового розгляду по суті, між прокурором та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості за ч. 2. ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом), яку затвердив суд присудивши обвинуваченому штраф у розмірі 17 тис.₴


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/01/27/za-uhodoiu-z-prokurorom-khabarnyk-podatkivets-otrymav-shtraf-v-shist-raziv-menshyy-za-khabar/”