В Україні змінили показник середньої зарплати: що буде з пенсіями

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої зарплати, яка за українським законодавством враховується для обчислення пенсії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє ПФУ в Facebook.Loading...

За повідомленням, середня зарплата становила 9 322 грн 61 копійка.

Цей показник враховують для обчислення пенсії. У формулі розрахунку пенсії, відповідно до ст. 40 Закону «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», враховується як співвідношення власної зарплати до середньої за кожний розрахунковий місяць, так і середня зарплата по країні за три роки.

Формула розрахунку пенсії:

П = Зп * КЗ * Кс

П — розмір пенсії;

Зп — заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію);

Кз – коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні);

Кс — коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік збільшується на 1%).

При цьому кількість років страхового стажу та розмір офіційної зарплати визначаються індивідуально для кожного отримувача виплат, показник середньої заробітної плати — Пенсійним фондом.

Чим вище цей показник, тим більшу пенсію отримають пенсіонери. Зазначимо, показник середньої зарплати раніше становив 8 909 гривень 32 копійок.

В Україні змінили показник середньої зарплати: що буде з пенсіями

Нагадаймо, в Україні пенсії планують збільшити до 1 712 гривень. Це передбачає проект державного бюджету на 2020 рік. В документі, зокрема, сказано, що крім збільшення прожиткового мінімуму і заробітної плати, повинні вирости і соціальні виплати.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/01/25/v-ukrayini-zminyly-pokaznyk-serednoyi-zarplaty-shho-bude-z-pensiyamy/”