Перемагає той, хто більше трудиться, — чемпіон Кубка світу з велотреку - Cпорт

На змаганнях у Новій Зеландії збірна України з трекового велоспорту здобула одну медаль: Романові Гладишу не було рівних у дисципліні скретч. Українець залишив позаду основних конкурентів — нідерландця Роя Ефтінга та грека Хрістоса Волікакіса.


— Це була моя третя спроба підкорити Кубок світу в новозеландському Кеймбриджі, — каже спортсмен. — У 2015 році посів третє місце, торік фінішував десятим і ось виборов золоту медаль. Найбільшим дотепер моїм успіхом була перемога на чемпіонаті Європи-2018 у шотландському Глазго.


— Ви тріумфували у дисципліні скретч. Чим вона особлива?


— Це групова гонка на 15 кілометрів, де учасники долають 60 кіл по 250 метрів. У скретчі виступає лише один представник від країни.


— У чому запорука вашого успіху?


— У велоспорті один секрет успіху — наполеглива і важка щоденна праця. Перемагає той, хто більше трудиться. Я тренуюся щодня, накручуючи від 50 до 150 кілометрів. Працюю частіше на шосе — саме на цьому покритті ми закладаємо фундамент підготовки. Але і на треку важливо якісно підготуватися.


— Чи є в Україні належні умови для тренувань?


— Ні, єдиний трек у Львові вже старенький. На ньому ми ще якось тренуємося в теплу погоду. А от взимку доводиться їхати до Туреччини. Загалом, сучасному українському велогонщикові не позаздриш.


— Чому?


— Останні десять років займаюся велоспортом професійно і змушений був пройти через неабиякі випробування. Особливо важко у дитячому велоспорті. Наші діти не мають елементарного інвентаря. Тренери самі ремонтують велосипеди. У таких умовах виживають лише найстійкіші.


Мені вдалося подолати суворий відбір і потрапити в національну збірну України. На цьому рівні справи набагато кращі, але все одно ми поступаємося конкурентам інвентарем. Добротний велосипед коштує від трьох до чотирьох тисяч євро, його треба змінювати кожні два роки. Мій професійний ровер дешевший — коштує близько двох тисяч євро.


КОМЕНТАР ДЛЯ “ЕКСПРЕСУ”


Андрій Каргут, колишній тренер Романа Гладиша:


“Дитячо-юнацький велоспорт, справді, досі ніби в кам’яному віці. Ми не можемо готувати таланти, бо юні спортсмени не мають відповідного інвентаря. Як правило, велосипедисти приходять у спеціалізовані школи у дванадцятирічному віці після двох-трьох років індивідуальних занять. У 12 років спортсменам потрібен велосипед початкового рівня вартістю близько 500 доларів. Але їх немає. Одні тренери ліплять із декількох велосипедів один, а інші махають на все це рукою і звільняються. Якщо нічого не зміниться, то за декілька років ми не матимемо спортсменів рівня Романа Гладиша”.


Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.


Читайте також про те, чому гравці збірної України — лише 15-ті серед учасників Євро-2020 за трансферною вартістю


Джерело статті: “https://expres.online/sport/peremagae-toy-khto-bilshe-truditsya-chempion-kubka-svitu-z-velotreku”