Рада змінила штрафи за порушення трудового законодавства

За документ проголосували 267 народних депутатів

12 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)", передає кореспондент видання "ГОРДОН".

За документ проголосували 267 народних депутатів.

Законопроєкт вносить зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України та зменшення розмірів штрафів.

Згідно з документом, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування й податків каратимуть штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю і є платниками єдиного податку першої-третьої груп, будуть застосовувати попередження.

У разі повторного вчинення порушення протягом двох років від дня його виявлення вводять штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці загрожуватиме штрафом у двократному розмірі мінімальної заробітної плати кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Окрім того, недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, яких залучають до виконання обов’язків, передбачених законами "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", – у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Порушення інших вимог законодавства про працю тягне за собою штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Відповідно до законопроєкту, у разі сплати юридичною або фізичною особою – підприємцем, які використовують найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів від дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважають виконаною.

Рада підтримала законопроєкт у першому читанні 3 жовтня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rada-zminila-shtrafi-za-porushennja-trudovogo-zakonodavstva-1479046.html”