Активіста Приходька включили в список екстремістів і позбавив пенсії

Кримського активіста Олега Приходька внесли у список осіб, причетних до екстремізму або тероризму. Про це повідомляється на сайті Федеральної служби з фінансового моніторингу РФ.

У реєстрі Росфінмоніторнигу Приходько фігурує в списку під номером 6663. Керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник в коментарі «Крим.Реалії» пояснила, що включення в перелік Росфінмоніторингу відбувається щодо тих громадян, у яких вирок вступив в законну силу: це статті про визнання людини винною за терористичним і екстремістським статтями Кримінального кодексу Росії.

При цьому, крім вироку, є й інші підстави для внесення в такий список: процесуальне рішення про визнання особи підозрюваним або постанова слідчого про притягнення особи в якості обвинуваченого по терористичній або екстремістській статті.

«Таким чином порушується презумпція невинуватості, оскільки навіть в рамках російської правової системи вина людини не доведена, але він вже публічно, на сайті Росфінмоніторингу вказаний як екстреміст або терорист, а його права вже обмежені. А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують по екстремістських і терористичних статтях КК Росії незаконно, з політичних мотивів», – розповіла Скрипник.

Дружина Приходька розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія. «У нього заблокували картку на виплату пенсій. Ми не можемо нічого зняти. Ось у нього скоро нове надходження. До того ж абсолютно незрозуміло, чи має пенсія накопичувальний характер», — повідомила Любов Приходько.

  • Приходько російські силовики у Криму затримали 9 жовтня. Підконтрольний РФ Київський районний суд заарештував активіста на два місяці, після чого він був поміщений в Сімферопольське СІЗО. У ФСБ заявили, що при обшуку у Приходька виявили нацистську і українську символіку, а також пляшки з запальною сумішшю.
  • 28 жовтня активіста звинуватили у підготовці теракту, а також незаконному виготовленні вибухівки». Денисова заявила, що справа проти Приходька сфабрикована.
  • Раніше арештований кримський активіст Олег Приходько, якого російська влада звинуватила у нібито підготовку теракту, написав листа зі зверненням до президента Володимиру Зеленському.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/39040-krimskogo-aktivista-prihodka-vklyuchili-v-reyestr-ekstremistiv-yomu-zablokuvali-pensiynu-kartu”