Notice: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vin-first/data/www/cute-smiley.com/plugins/system/jsecurelite/jsecurelite.php on line 19

Notice: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vin-first/data/www/cute-smiley.com/plugins/system/jsecurelite/jsecurelite.php on line 40
Із Дунайського пароплавства хотіли незаконно вивести 455 одиниць флоту – СБУ

Із Дунайського пароплавства хотіли незаконно вивести 455 одиниць флоту – СБУ

Дії посадових осіб могли завдати шкоти обороноздатності держави, вважають у СБУ

Топменеджмент приватного акціонерного товариства "Українське Дунайське пароплавство" намагався провести незаконне відчуження майна компанії на суму понад 2 млрд грн, заявляють у Службі безпеки України.

Об этом сообщает Коготь 2.0

Повідомляють, що угоду організували під виглядом реорганізації діяльності пароплавства. Під час неї планували вивести з балансу компанії 455 одиниць флоту, зокрема морські та річкові судна, баржі. Усе це – в інтересах іноземної комерційної структури.

За даними СБУ, організатори також збиралися штучно інвестувати кошти дочірніх та афілійованих підприємств пароплавства у статутний капітал іноземної компанії.

"Для реалізації протиправної схеми зловмисники свідомо надали до профільного міністерства документацію щодо нульової вартості 455 одиниць флоту, погодження якої надало можливість самостійного розпорядження державним майном. Окрім того, дії посадовців могли призвести до завдання шкоди обороноздатності держави", – ідеться в повідомленні.

Правоохоронці вилучили під час обшуків в офісних приміщеннях пароплавства і за місцем проживання учасників угоди комп’ютерну техніку та електронні носії інформації; документацію про діяльність офшорних компаній пароплавства; договори зовнішньоекономічної діяльності для ремонту плавзасобів; документи про створення офшорних компаній і фінансову звітність.

Отримані докази долучили до матеріалів справи. Також під час обшуків виявили "велику суму готівки в іноземній валюті".


Фото: ssu.gov.ua
Фото: ssu.gov.ua


Триває досудове розслідування за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння за допомогою зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

В "Українському Дунайському пароплавстві" 3. березня повідомляли про обшуки СБУ в межах розслідування справи щодо BSC Business Shipping Company (це угорська дочірня компанія УДП).

У пароплавстві вважають перебільшеними і недоцільними дії оперативників та мають намір звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури, Офісу президента і до центрального керівництва СБУ, щоб знайти "цивілізовані шляхи співпраці".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/z-dunajskogo-paroplavstva-hotili-nezakonno-vivesti-455-odinits-flotu-sbu-1542761.html”