Notice: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vin-first/data/www/cute-smiley.com/plugins/system/jsecurelite/jsecurelite.php on line 19

Notice: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vin-first/data/www/cute-smiley.com/plugins/system/jsecurelite/jsecurelite.php on line 40
Ісландець, який першим у світі переніс операцію з пересадження двох рук, записав перше відео з клініки

Ісландець, який першим у світі переніс операцію з пересадження двох рук, записав перше відео з клініки

Гретарссон втратив обидві руки в 1998 році

У Франції вперше провели успішну операцію з пересадження двох рук, пацієнт – 48-річний ісландець Фелікс Гретарссон почувається добре і 22 січня записав перше відео з клініки. Ролик оприлюднили на каналі Університетської лікарні Ліона.

Об этом сообщает Ру Криминал

Трансплантацію проводили у клініці імені Едуара Ерріо.

Як повідомляв канал France 3, пересадження зробили 13 січня. Операція тривала майже 15 годин. До неї залучили чотири хірургічні бригади (50 медиків), зазначає The Guardian.

Гретарссон працював електриком і втратив свої руки в 1998 році внаслідок удару струмом під час ремонту високовольтної лінії. Він провів у комі три місяці, переніс пересадження печінки, але втратив обидві руки.

У 2017 році він переїхав до Ліона для трансплантації і чотири роки чекав на відповідного донора.

Як пише The Guardian, лікарі сказали, що перспектива відновлення правої руки краща, ніж лівої (під час операції там довелося відновлювати все плече). За словами медиків, за дев’ять днів після операції серйозних ускладнень не було.

ВІДЕО
Відео: HCL — Hospices Civils de Lyon / YouTube

У Гретарссона попереду тривалий період реабілітації, повідомив хірург Лайонел Бадет. Чоловік ще не може самостійно рухати руками.


https://www.facebook.com/FelixGretarsson/videos/131390152153008/

Першу у світі трансплантацію кисті виконали в лікарні імені Едуара Ерріо в 1998 році. Пересадження обох рук провели в Німеччині у 2008-му, операція в Ліоні стала унікальною – Гретарссону вперше у світі зробили трансплантацію двох рук із плечима.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/islandets-jakij-pershij-v-sviti-perenis-operatsiju-z-peresadki-dvoh-ruk-zapisav-pershe-video-z-kliniki-1536870.html”