Держреєстрацію земельної ділянки скасовуватимуть автоматично

Кабмін змінив порядок скасування реєстрації земельної ділянки за рішенням суду. Тепер державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором у разі прийняття судом рішення про скасування держреєстрації земельної ділянки, яке вступило в законну силу.

Об этом сообщает Сергей Доренко
В такому випадку реєстратор повідомляє про скасування особу, за заявою якого була проведена реєстрація ділянки, а в разі наявності речових прав на нього — суб’єктів таких прав.


Відповідні зміни 9 жовтня Кабмін вніс до Порядку ведення Державного земельного кадастру, який був затверджений Кабміном у 2012 р.
Також Кабмін передбачив, що внесення відомостей до Земельного кадастру може здійснюватися в електронній формі. Для цього особа надсилає заяву через Єдиний веб-портал електронних послуг.


Аналогічно, в електронній формі можна буде виправити помилки в кадастрі.


«Втім, як це буде відбуватися на практиці, враховуючи численні помилки, невідповідності і накладки меж земельних ділянок, поки не зовсім зрозуміло», — йдеться у повідомленні.


Крім того, постанова встановлює, що відомості про речові права на земельні ділянки, які виникли до 1 січня 2013 р., вносяться Державним кадастровим реєстратором до Земельного кадастру з Державного реєстру земель та документів. Пропонується провести інвентаризацію всієї старої документації.


Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/10/18/derzhreyestracziyu-zemelnoyi-dilyanky-v-ukrayini-skasovuvatymut-avtomatychno/”