Вчені розповіли, які погодні умови здатні "нейтралізувати" коронавірус

Американські вчені встановили, що висока температура і низька вологість повітря значно знижують живучість коронавірусу SARS-CoV-2.

Об этом сообщает Дедал


Про це йдеться в прес-релізі Американського інституту фізики, опублікованому на EurekAlert !.


Однак, навіть при високих температурах і високій відносній вологості відстань, на яке можуть переміститися хмари крапель з вірусом, а також їх концентрація залишаються значними.


За словами вчених, це пояснює, чому пандемія посилилася протягом липня в різних густонаселених містах по всьому світу, де спостерігалися високі температури і висока відносна вологість повітря.


"Ми виявили, що висока температура і низька відносна вологість призводять до високої швидкості випаровування крапель, забруднених слиною, що значно знижує життєздатність вірусу", — сказав співавтор дослідження Таліб Дбоук.


Ще один фактор, який впливає на ризик зараження коронавірусом — швидкість вітру.


Дослідники попередили про можливу другу хвилю пандемії восени і взимку, коли низькі температури і висока швидкість вітру підвищать живучість вірусу і сприятимуть його передачі повітрям.


Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені з’ясували, які шанси заразитися коронавірусом на борту літака.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-09-24/uchenyie-rasskazali-kakie-pogodnyie-usloviya-sposobnyi-neytralizovat-koronavirus/209973”