Цей день в історії: війна “Чорний вересень”, подвиг плавця Шаварша Карапетяна та вбивство Ґонґадзе16 вересня в Україні відзначають день HR-менеджера.

Об этом сообщает База компромата


А у світовій історії цього дня відбулись такі події.


16 вересня 1970 року король Йорданії Хусейн ввів у країні надзвичайний стан і силами армії розпочав бойові дії проти Організації Визволення Палестини, діяльність якої стала загрожувати незалежності країни. Попри відкриту агресію Сирії, війна, що тривала до середини 1971 року, завершилася повною поразкою ОВП, яка була змушена переміститись до Лівану.

У 1976 році 23-річний вірменський плавець Шаварш Карапетян, випадково опинившись на місці падіння тролейбуса з дамби у Єреванське озеро, з глибини 10 метрів врятував 20 пасажирів. Тривале перебування у крижаній воді і отримані травми, привели до тривалої хвороби, інвалідності і припинення спортивної кар’єри 11-разового рекордсмена світу, 17-разового чемпіона світу, 13-разового чемпіона Європи і 7-разового чемпіона СРСР з підводного плавання.16 вересня 2000 року в Києві зник журналіст інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе.Його, як виявилось згодом, убивство і свідчення про можливу причетність до цього влади стали причиною масштабної політичної кризи і акцій протесту проти президента Леоніда Кучми.


Джерело


Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-viyna-chornyy-veresen-podvyh-plavtsia-shavarsha-karapetiana-ta-vbyvstvo-gongadze/”