Не чекати початку епідсезону і вакцинуватись від грипу. У кінці вересня вінничанам обіцяють вакцини


 • Альона РЯБОКОНЬ
 • 0
Не чекати початку епідсезону і вакцинуватись від грипу. У кінці вересня вінничанам обіцяють вакцини
 • Через кілька тижнів ми зустрічаємо новий 2020–2021 епідеміологічний сезон вірусних захворювань.
 • Тобто окрім епідемії коронавірусу очікуємо на грип.
 • У місті стартує традиційна програма «Стоп грип», для якої планують закупити 15 тисяч доз вакцини від грипу, перші 5000 вже в кінці вересня мають бути у продажу за півціни.
 • Крім того, в МОЗі обіцяють безкоштовні щеплення групам ризику

Починаючи з епідсезону 2016–2017 років, у Вінниці не реєстрували жодного летального випадку від ускладнень грипу. Можливо, ми адаптувались до різних штамів, але не слід виключати й те, що все більше вінничан роблять щеплення. Зокрема минулого епідсезону вакцинувалося більше 14 тис. людей, це майже втричі більше, ніж в попередні роки.
ля щеплення, тестування та лікування вінничан від грипу, минулого року виділили майже два з половиною млн₴ За словами мера міста, цього року фінансування програми «Стоп грип» збільшать на 40 %, і планують закупити для міста 15 тис. доз вакцин. На сьогодні вже замовили перші 5 тис. доз, які очікуємо в кінці вересня.

Об этом сообщает Москов постскриптум

За цією програмою придбати вакцину від грипу можна за 50 % від її вартості. Для цього потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, який після огляду направить до кабінету щеплень. Діти позбавлені батьківських прав, та діти з інвалідністю отримають вакцину безкоштовно.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, минулого епідсезону в Україну поставили 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей, частка дітей серед усіх щеплених становила лише 10,5 %. Щоб збільшити кількість вакцинованих (захищених), а також через те, що окрім сезонної епідемії грипу, маємо епідемію коронавірусу, в МОЗі кажуть про можливість вакцинуватися безкоштовно групам ризику.

До речі, до груп ризику відносяться:

 1. Діти дошкільного віку, школярі, студенти середніх та вищих учбових закладів.
 2. Персонал медичних закладів, персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків дитини.
 3. Працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту.
 4. Особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей.
 5. Особи старші 60 років.
 6. Особи з хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної системи, обміну речовин, нирок).
 7. Жінки, які ймовірно перебувають на 2-3 триместрі вагітності.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в нас будуть циркулювати штами грипу 2-х типів А та 2-х типів Б. А саме: вірус типу A (H1N1), вірус типу A (H3N2), вірус типу В (Victoria), вірус типу B (Yamagata).

Тому відповідно і вакцини отримаємо: 500 000 доз вакцини VAXIGRIP TETRA (виробник Франція), 45 000 доз вакцини Інфлувак (виробник Нідерланди), 100 000 доз вакцини ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея), 20 000 доз вакцини ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея).

За інформацією Центру громадського здоров’я, минулорічна епідемія грипу (не плутати з з епідсезоном) в нас тривала з 4 по 12 тиждень (кінець січня-початок березня) та досягла свого піку на 6 тижні (середина лютого), коли перевищення епідемічного порогу в Україні становило 55,6 %. Та цей епідсезон відрізнявся від попередніх надзвичайно стрімким зниженням захворюваності, що розпочалося з 14 тижня (середина березня), яке лікарі пояснюють карантинними заходами, що впровадили для боротьби з коронавірусом. Саме ці заходи, на думку фахівців, позитивно вплинули на епідемічний процес грипу та скоротили кількість нових випадків хвороби. Усього за сезон зареєстровано 71 летальний випадок від грипу (всі підтверджені методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Серед померлих двоє дітей віком до 17 років. Смертність від ускладнень грипу була в основному обумовлена супутніми хронічними захворюванями та відсутністю вакцинації проти грипу.

Статистика грипу за сезон 2019–2020

4,9 млн людей — всього перехворіло на грип (12,9 % населення)
63 % — з них діти віком до 17 років
238 079 людей (0,6 % населення) — вакцинована від грипу
10,5 % з них — вакциновано дітей
71 — людина померла від грипу та його ускладнень

Серед померлих усі були не вакциновані, і:
41,7 % — мали серцево-судинну патологію
8,3 % — цукровий діабет та надлишкову (понад 20 %) вагу тіла
23 % — мали два та більше супутніх медичних станів (астма, хронічні хвороби легень і серця або порушення імунітету, хронічні хвороби легень і серця, онкологічне захворювання)


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Zdorovya/ne-chekati-pochatku-epidsezonu-i-vaktsinuvatis-vid-gripu-u-kintsi-vere-11132706.html”