На Буковині затримали 17-річного хлопця, який продавав персональні дані мільйонів людей

На Буковині затримали 17-річного хлопця, який продавав персональні дані мільйонів людей


У Чернівецькій області поліція затримала 17-річного хлопця, який викрадав конфіденційну інформацію мільйонів інтернет-користувачів зі всього світу, а потім продавав її.

Об этом сообщает RuGate


Правоохоронці заявили, що хлопець незаконно втручався в автоматизовані системи міжнародних компаній, що займаються електронною комерцією. Він використовував шкідливе програмне забезпечення та заволодівав конфіденційною інформацією інтернет-користувачів. Потім підліток продавав дані на хакерському форумі та через один із месенджерів, – передає Громадське.


Під час обшуку вдома у хлопця вилучили комп’ютерну техніку, смартфони та накопичувачі інформації.
Судова комп’ютерно-технічна експертиза підтвердила незаконне втручання в автоматизовані системи та виявили понад 300 тисяч текстових файлів із персональними даними декількох мільйонів інтернет-користувачів зі всього світу.


Підлітку повідомили про підозру у кримінальній справі за ч. 1 та ч. 2 ст. 361-2 — несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається на комп’ютерах. У разі доведення вини хлопцю загрожує до 5 років позбавлення волі.


Нагадаємо, раніше в Україні затримали відомого у світі хакера “Sanix”.


Джерело статті: “https://informator.press/na-bukovyni-zatrymaly-17-richnoho-khloptsia-iakyy-prodavav-personal-ni-dani-mil-yoniv-liudey/”