РФ не має права проводити призов в окупованому Криму – ЄС

У Євросоюзі висловили занепокоєння обов’язковим російським призовом в анексованому Криму

Російська Федерація не має права проводити обов’язковий призов на військову службу в окупованому Криму, оскільки це є порушенням Четвертої Женевської конвенції. Про це йдеться в заяві Європейського союзу, виголошеній під час 1268-го засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "Укрінформ".

Об этом сообщает FLB

"Відповідно до Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, стороною якої є Росія, окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Таким чином, ця призовна кампанія є порушенням міжнародного гуманітарного законодавства. Російська Федерація пов’язана міжнародним правом і зобов’язана забезпечити захист прав людини на півострові", – ідеться в заяві.

У Євросоюзі висловили занепокоєння обов’язковим призовом, який РФ здійснює в незаконно анексованому Криму й у межах якого на службу в російські збройні сили вже скерували щонайменше 21 тис. чоловіків.

"Європейський союз продовжує очікувати від Росії припинення всіх порушень міжнародного права на Кримському півострові. Європейський союз залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – додали у заяві.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, із 2015-го до 2019 року у збройні сили РФ було призвано не менше ніж 18 тис. жителів Криму.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-rf-ne-maje-prava-provoditi-zaklik-v-okupovanomu-krimu-jes-1501118.html”