Зеленський підписав антикризовий закон для підтримки бізнесу під час карантину

Підписаний Зеленським закон спрощує адмінпроцедури виробництва та закупівель спирту для дезінфекторів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", ідеться на сайті Офісу президента.

Об этом сообщает Руспрес

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% від заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, що надають послуги громадянам, які перебувають удома, – до 100% заробітної плати.

Окрім того, уряд одержує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Закон також передбачає, що операції зі ввезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 і їх постачання звільняють від сплати ПДВ.

Закон дасть змогу також розв’язати питання із забезпеченням антисептиками – установлено нульовий акциз і спрощено адмінпроцедури виробництва та закупівель спирту для дезінфекторів.

Документом передбачено виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких буде збережено робочі місця під час карантину. Окрім того, спрощують оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до яких-небудь обмежень трудових прав або зменшення зарплати.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт на позачерговому засіданні 30 березня.

Мери деяких міст напередодні голосування виступили проти ухвалення законопроєкту №3275. Звернення підписали мери 23 міст, зокрема мер Києва Віталій Кличко, мер Харкова Геннадій Кернес, мер Львова Андрій Садовий, мер Дніпра Борис Філатов та інші.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 1 квітня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 911 тис., із них понад 191 тис. одужало, а 45 497 осіб померли.

В Україні станом на вечір 1 квітня налічують 794 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Серед них – 20 летальних випадків, а 13 осіб уже одужали.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-zelenskij-pidpisav-antikrizovij-zakon-dlja-pidtrimki-biznesu-pid-chas-karantinu-1493685.html”